BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Man patinka ryte pasidaryti kavos,išeiti į balkoną ir grožėtis bundančiu miestu, vis dar tokiu ramiu iš po nakties. Patinka ir vakarais stebėti rausvėjantį dangų. Visa tai grožis ir jis traukia. Tačiau kur kas labiau žvilgsnį traukia…moteriškas grožis. Manau tokia trauka būdinga ne tik man,bet ir kiekvienam dar bėgiojančiam kieme berniukui,jau mąstančiam arba nebūtinai – vaikinui, besiilsinčiam ar nors trumpam nuo darbo akis atitraukusiam – vyrui.

Moterims,merginoms – gerai. Nors jos pergyvena dėl savo grožio taip, kaip jos vienos težino,tačiau per keletą minučių sugeba save paversti tuo,kas traukia vyrišką akį. Prie ko čia tas „gerai“? Mat vyrai, na, tie dideli berniukai, taip nesugeba,kokie jau gimė,tokie jau yra. Aišku jie bando dailinti figūras,raumenukus apvalina,bet - ne tai,visai ne tai… Tuomet,gal jie sutverti tam,kad gėrėtis tuo grožiu,kurio neturi patys?

Pamenu Londone važiavau autobusu ir stebėjau ką tik įlipusią merginą.Buvo ankstus rytas. Ji sėdėjo netoli manęs ir mačiau kiekvieną jos judesį. Be jokių kompleksų,prasidariusi rankinę,ji pradėjo save gražinti. Kol ji nuvažiavo iki reikiamo sustojimo, ne tik lūpas pasidažė,bet atliko visas akių,skruostų ir nosies gražinimo procedūras. Ne gana to, ji pasidarė dar ir šukuoseną. Kai išlipo, sunku buvo be atpažinti. Stebėjau visa tai ir žavėjausi. Ne,ji nebuvo kažkokia keistuolė. Ten žmonės labai ilgai važiuoja į darbą ir iš jo,tad jie gyvena kelionės metu.

Kitas atvejis jau traukinyje, privertė mane įamžinti regėtą grožį. Nepamenu kas pirmiau įlipo,ji ar aš. Tačiau ji sėdėjo priešais mane ir, parėmusi ranka galvą, snaudė. Negalėjau ramiai žiūrėti į šią,tarsi iš indų filmų nužengusią gražuolę. Nors ne,ten „holivuduose“ ir“ bolivuduose“ tokių nėra, o juk galėtų būti… Taip mąsčiau tuomet stebėdamas jos užmerktas akis,dailiai suspaustas lūpas, labai juodus, krentančius plaukus. Išsitraukiau bloknotą ir pieštuką, pradėjau piešti jos veido bruožus. Žinojau, kad neturiu daug laiko,bet tą sykį man sekėsi.

Šalia sėdėjo lenkas, jis vis burbuliavo telefonu kažką savo kalba. Staiga nutilo. Pajutau kumštelėjimą į ranką ir pradėjau klausyti ką jis man kalba. Portretas dar nebuvo baigtas, bet jis nenustygo vietoje. Iš jo emocijų atrodė, kad piešiu jį arba jo merginą. Pagaliau, kai jau pasakiau,kad baigiau, jis net neatsiklausęs manęs, plekštelėjo ranka rytų gražuolei į kelį. Ji vangiai pramerkė akis, nesuprantanti kas čia vyksta, o vaikinas jau šaukė,atkreipdamas ir kitų keleivių dėmesį:

- Žiūrėk,tave nupiešė!

Matėsi,kad mergina jau visai nieko nesupranta, tuomet,nors ir priverstinai, parodžiau jai savo piešinį. Vis dar apsnūdusiame veide pasirodė šypsena, tokia kartu ir paprasta,šilta, bet ir labai mandagi, sakyčiau, subtili šypsenėlė. Buvau šiek tiek pasimetęs ir nepamenu ar lenko paragintas, ar pats panorėjęs, ar situacijos įspraustas, atkišau jai piešinį ir pralemenau, stringančiu balsu:

- Čia jums…

Ji,žinoma, nepuolė manęs glėbesčiuoti, gal tokį finalą numatė mano bendrakeleivis, ištarė vieną žodelį – ačiū ir mes išsiskyrėme. Gaila man buvo šiek tiek to piešinio, bet iš kitos pusės likau ir patenkintas, kad ne tik pasyviai galėjau stebėti snaudžiančios merginos grožį, bet įvyko ir kažkas įdomesnio,jeigu ne jai, tai bent man, galiausiai tam pačiam vaikinukui iš Lenkijos.

Buvo ir kitokių atvejų,kuriuos teko stebėti. Įlipo vienas kostiumuotas vyrukas,šiaip ne taip prasibrovė pro stovinčius,po to jau negalėjo brautis… Rankoje jis laikė mišrainės indelį ir nieko nelaukęs,suspaustas tarp kitų keleivių,kažkam į petį atsirėmęs, godžiai ėmė ją valgyti. Tik šis reginys man jau nebuvo gražus…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “KAI ŽVILGSNĮ TRAUKIA… MOTERIŠKAS GROŽIS”
 1. Šiltas įrašas, gražuolė indė mergina, sustingdyta akimirka popieriaus lape, mišrainės indelis, makiažo gudrybės. Matau kaip vaizdo klipą. Gražu :)

 2. Dėkoju,linoreta,kažkaip panorau iš paprastesnio parašinėjimo pereiti į vaizdingesnį,bent jau šiame įraše… :)

 3. labai patiko, kaip daugelis mažų istorijų kino filme, ”autobuso istorijos” :}

 4. dėkoju,nemačiau to filmo,reikės pasižiūrėti :)

 5. kaip įdomiai perteikta. vaikinams grožėtis moterų išvaizda yra įgimta, ir tai drausti/sulaikyti/prieštarauti ir t.t. jau prieštarautų vyriškiems instinktams/nusistovėjusiai tvarkai ir t.t. tad nesuprantu tų mergaičių, kurios pyksta ant savo berniukų, kad šie nužiūrėjo kitą merginą. juk tai natūralu! bet ne apie tai. viską, ką tu rašai- viskas labai lengvai iškyla vaizduotėj- vaizdai, spalvos. skaitai ir viską ”matai”. taip lengvai… turbūt dėl to ir patraukė tavo blogai mane, nes šiaip ne itin mėgstu tokį stilių. o ir nustebino, kad pieši. gal kada į blogą įdėsi savo piešinių? nu būtų labai įdomu pamatyti. :)

 6. dėkoju,bohema,už supratimą(čia ir nuo visų mūsų berniukų padėka) ir šiltus žodžius. :) Dėl piešinių nežinau,piešiau kažkada ir ne koks piešėjas iš manęs. :))

 7. kiekvienas save labai griežtai ir kritiškai vertina, tad leisk įvertinti ir kitiems. gal tu pats sau piešėjas ne koks, bet kitiems tie darbai labai patiks? niekada negali žinot :)

 8. Gerai,nebūsiu sau jau toks kritiškas,tik reikės tam laiko… :)

 9. juk pats minėjai, kad nereikia labai jau daug drąsos, kai esi pasislėpęs po Čaplino nuotrauka :) tad drąsiau ir pirmyn.

 10. Matai,mano geresnių piešinių internete jau yra,tad reikės parinkti kitus… :)

 11. ir kur tuos piešinius galima būtų pamatyti ,jei ne paslaptis?

 12. neskubėkim… :)

 13. Malonu skaityti. :)

 14. dėkoju,nivikai :)

 15. Oi, tos mūsų gražiosios moterys. Kiek visko dėl jų ir per jas įvyksta. Puikus įrašas :)

 16. ir vėl.
  vau: )
  ir vėl.
  tu nuostabus.
  ir vėl.
  puikus įrašas.: )

  žodžiu, be žodžių.
  ;>

 17. Kaip man patinka tavo irasai.:))

 18. Ijo,tikrai įvyksta ir net labai daug… :) Dėkoju.

  tuometukaimiegu, labai emocingas komentaras,bet tikrai žavus. :) Ačiū

  staaceyy, džiaugiuosi,kad patinka ir tau dėkoju :)

 19. Gražu, bet kai kartais pagalvoji… Kai vyrai šitaip grožisi praeinančiomis/miegančiomis/besigražinančiomis moterimis, tų vyrų merginoms/moterims būna skaudu. :/
  Bet labai labai vaizdingas tekstas, lengva įsivaizduoti, o ir pats jauties lyg būdamas ten. Pasijaučiau lyg lezbietė (arba vyras, turėjęs gimti vietoj manęs, atsibudo) ir grožėjausi kartu su tavimi. :)

 20. Kaip visada buvo įdomu skaityti :)

 21. Pieštukėlis, dėkoju už išsakytą savitą ir gana originalią nuomonę. Tikrai nesiekiau tokio įsijautimo tiems,kas skaito,bet,kad jau taip gavosi,tai man džiugu… :)

  Roxanne,kaip visada smagu,kad apsilankai. Dėkoju :)

 22. Hm… man asmeniškai niekad nepatiko kai į mane spokso. Nesvarbu ar aš kam graži ar ne. Man irgi patinka stebėti gražias moteris (pasak autoriaus man tai neturėtų būti įgimta, bet na va - yra), bet aš visad jaučiu kaltę kad taip darau, nes joms gali būti nemalonu. Juk ir pati kiekvieną kartą pasišlykščiu kai koks vyras nesislėpdamas nužiūrinėja mano kojas ar kalba su papais.

  Jūsų nuomonė labai seksistinė savęs gražinimo klausimu. Antroj pastraipoj lyg ir teigiama, kad moterys gražinasi dėl vyro, o vyrui tai nebūtina, nes jis yra toks koks gimė. Manau mūsų civilizacijos istorija byloja apie tai kad apskritai žmogui yra būdinga puoštis ir gražintis, visuomenė mus nuolatos slegia ir verčia atitikti grožio standartus. Ką jau kalbėt apie mintį, kad moterys gražios tik vyrams. Jaučiuosi nuvertinta :D

 23. DariaBrain,smagu sulaukti ir kitokios nuomonės,kurią drąsiai išsakėte ir už tai dėkoju. :) Tai ką rašau,yra ne kas kita,kaip mano subjektyvi nuomonė, mano požiūris tam tikromis temomis ir mano mažos išpažintėlės, bei prisiminimai,kuriuos pateikiu be jokių pagražinimų, gal būt atidengdamas savo savotišką naivumą (kurį mes linkę daugiau ar mažiau slėpti),kurį galima įvardinti ir kaip nuoširdumą. Man gaila,kad jus įžeidė šis įrašas,ko aš visiškai nesiekiau ir tikrai nesu seksistinės nuomonės šalininkas, bent jau sąmoningame lygmenyje. :)

 24. gal čia kaltas mano seksizmo suvokimas. Tiek tiesioginis tiek netiesiogiai išsakytas (paslėptas) žmonių rūšiavimas į moteriškus iš vyriškus yra seksizmas. Aišku juokavau dėl to įžeidimo :) tiesiog man maloniau žinoti kad patinku tiek vyrams tiek moterims, keistoki atrodo žmonės, kurie to nesupranta ir vis dar gyvena taip heteronormatyviai naiviai :) Šiaip ar taip derėjo man iškarto pasakyti, kad straipsniuką iki galo perskaičiau, o tai didžiausias komplimentas kokį galiu pateikti jums :) Bet manau leisiu sau karts nuo karto pabūti šitokios giriančių “fanų” gausos opozicija.

 25. Manau,kad opozicija niekuomet nepamaišo,tam,kad nenuvažiuoti į lankas,tad prašau drąsiai ir toliau reikšti savo nuomonę… :)

 26. patiko

 27. Dėkoju,ela :)

 28. toks filmas neegzistuoja, :} siūlau tau tapti jo autoriumi.

 29. Ačiū,pabandysiu… :) Jei rimtai,tai filmų kūrimas - mano svajonė,tačiau kol kas apsiriboju ir tokiais įrašiukais. :)

 30. va va, filmų siužetų kūrimas ir mane labai traukia, gyveni, ir filmo epizodai bėgioja aplink, nors viską susumavus, manau filmas būtų gan nestandartiškas, su mintimis kurių negalėsi pavadinti giliomis, galėsi vadinti nelogiškomis arba nerišliomis, būtų gan gyvenimiškas, bet daugeliui pasirodytų gan nuobodokas, be drastiškų melodramų ir šūvių aido, 100 minučių realios dienos gyvenime, su trupučiu panikos, ramybės ir nerafinuotumo

 31. Smagiai tu čia, gana įdomi įrašo analizė,dėkoju. :) Manau,dar turėtų kažkiek jaustis romantika:vaikino užsisvajojęs žvilgsnis,kai žiūri į besišukuojančią,mintimis nukelia ją iš autobuso,kur nors prie upelio… :)

 32. Kaip supratau, pradžioje iškėlei klausimą, argi vyrai sutverti tam, kad grožėtųsi moterimis.
  Na, ir aš, galbūt Don Žuano minčių prisiskaičius, manau, kad ne. Vyrai, ir tik vyrai, atskleidžia moters grožį. Vyrai tikrai turi kažką stebuklingo. Juk tai akivaizdu. Vienas įdėmus vyro žvilgsnis į moterį ir ji nurausta, akys išsiplečia ir ji nedrąsiai šypteli, juk taip? Ir vėlgi, vyrams menas yra tą grožį atskleisti, o moterims jį parodyti - lėtai ir subtiliai, neperspaudžiant.
  Beje, Don Žuanas tam pasirinko tiktai patikimą būdą…

 33. Nuostabi interpretacija… Manau, kad visa yra gražu, kas neperspausta. :) Prisipažinsiu nesu Don Žuano gerbėjas ir jo metodų žinovas, tad labai smalsu koks tai būdas? :)

Komentuokite