BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Niekaip, oi niekaip neišdrįsta tas pavasaris pasibelsti į duris. Jis tarsi koks berniukas, nedrįstantis ar kompleksuotas, pastoviniuoja prie durų, pamindžiukuoja, sniegas pavirsta bala po jo kojomis ir atrodo jau paims už durų rankenos, spustelės ją ( arba skambučio mygtuką prieš tai), ir durys atsivers. Tuomet jis nusišypsos plačia šypsena, paskleisdamas bundančios žemės, sprogstančių pumpurų išsiilgtą grožį ir kvapą… Bet ne, jis kažko vis dar delsia, vis dar repetuoja posmus, susikerta juos beveblendamas panosėje ir nubindzena šalin…
O gal tai ne pavasaris? Gal žiema per stipri? Gal ji, tarsi kokia balta ir šalta ledi ar miledi, niekaip nepasiduoda jo kerams? Vis pudruojasi baltai jau pakankamai nubalintą ir išdailintą nosytę, ir laiko ją pakėlusi aukštai su panieka nužvelgdama tą naivų berniuką, vardu pavasaris. Jo pasirodymas tik šilumos pliūptelėjimas ir dar toks atsargus, naivus, nekaltas, tarsi ir nieko daug nežadantis. Tas pavasaris, pradžioje tik varganas pavasariukas, apdriskęs, naivus, į kurį pasižiūrėjus sunku patikėti, kad iš jo išaugs kažkas tokio, kas apsuktų galvą net gi pačių šiauriniausių kraštų panelei žiemai… Juk ne iš karto pasimato gyvybingieji pumpurai, sodriai žalias, dailus rūbas. O ką jau kalbėti apie žiedų kekes ir jų aromatus, be jokio vargo kviečiančius sekti paskui save ir leidžiančius būti, užsibūti kiek tik norisi, neprašant už tai nieko. Bet tai ne iš karto. Gal todėl ta žiema ir neskuba pasiduoti, dairosi ir laukia ar verta?
Todėl tam bernužėliui pavasarėliui kartais reikalingas geras spyris ( apsimeskime šiandien, kad vis tik tai kaltas jis…). Ir vienas iš tokių momentų, nugalinčių tam tikrus neryžtingumus, yra graži data. O datos ir šventės nelaukia. Jos ateina laiku. Ir tuomet vis dar baltai išsipusčiusi žiema pastebi, kaip nuo ryto gatves ima užpildyti skaisčiai raudoni gėlių žiedai…
Tad su Kovo 8 - tąja visas…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “TAS PAVASARIS LYG KOMPLEKSUOTAS BERNIUKAS…”
  1. Taiklus palyginimas su tuo berniuku :) Ir ačiū už sveikinimą!

  2. Prašau, ir dėkui tau, Dovile :)

  3. Pasaka!! (Aš šiandien visą dieną, man sakantiems pasveikinimus, kartodavau “ir tave”, ir vos tau, Martukai, to paties nepasakiau). O sulyginimas su berniuku- taiklus ir gan teisingas :)

  4. ech,tikiuos,kad tikrai graži data buvo spyriu tam berniukui ir greit sulauksim tikro pavasario:)

  5. Nebūčiau, bohema, įsižeidęs…:))) Na, taip, juk tie berniukai nėra išrankūs, jiems tinka beveik viskas: drabužiai, šukuosenos ar ne šukuosenos, tiksliau, kai plaukų visai nėra, todėl tikriausiai ir - palyginimai…:)))
    Hipo ( kreipiuosi ir aš trumpiniu, mačiau taip tave vadina), nežinau, kaip kitiems berniukams datos įspirs ar įspyrė, bet apie šitą, vardu pavasaris, girdėjau, kad dar teks jo gerokai palaukti ir jis bus toks greitai besivystantis, neilgai gyvuojantis. :)

Komentuokite