BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar rašo eiles berniukai šiandien? Rašo, skaičiau ir ne vieną, ir jūs skaitėte… Bet ar rašo jie šiandien mergaitėms ne vien trumpus sms, bet ir poeziją, nors vieną posmelį? Kodėl klausiu? Nes nežinau… Aplamai šiandien susimąsčiau šiuo klausimu: ar tai neatgyvenę, ar ne juokinga, ar aktualu dailiajai lyčiai gauti joms skirtas eiles. Vien tik jai, vienintelei jai ir daugiau niekam… Žinoma, galime pradėti samprotauti, kad bet kokia susižavėjimo ar meilės išraiška yra priimtina (jeigu tik suprantama), bet vis dėl to užsispyrusiai užduodu klausimą sau dėl poezijos.

Neseniai žiūrėjau filmą, atrodo,kad ispanų, apie vieną garsų Ispanijos poetą, gausybės pjesių autorių. Pagrindinis herojus grįžta iš karo ir trokšta pasauliui atverti savo talentą: rašyti pjeses, rodyti jas žmonėms. Dar iki jo šlovės valandos, jo eilės tampa gerai žinomos tautos tarpe. Jo eiles skaito moterys, merginos. Vienas kilmingas didikas jį pasamdo, kad rašytų eiles skirtas jo mylimajai. Poetas sutinka, nes jam sunkiai sekasi su pinigais.Tada turtuolis mokosi jas atmintinai ir deklamuoja merginai lyg savo sukurtą poeziją tik jai vienai… Galiausiai mergina sužino kieno tai poezija. Vėliau ji tampa poeto žmona, o ne didiko, kuris pilnai užtikrintų jos ramią ir sočią ateitį.

Įdomu, ką šiandien daro turtuoliai? Ar jie deklamuoja? Bent jau perka poeziją? O gal jų mylimosioms visai to nereikia? O gal mąstau labai atsilikusiai ir turėjau gyventi prieš tuos kelis šimtus metų, kai berniukai segėjo špagas ir po balkonais dainavo serenadas?

Kaip ten bebūtų mane eilės “veža”, kai jas rašau (žinoma ne tokio lygio, kaip ispanas) ar skaitau rimtų poetų parašytas… O koks jaudulys apimdavo tuomet, kai siųsdavau vienai mergaitei. Tačiau taip ir nežinau tikrosios jos reakcijos, nes akių tuomet nematydavau…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “KAI BERNIUKAI RAŠO EILES…”
 1. Aistuliuks rašė:

  Tai šį kart tai mergaitei padeklamuok savo eiles į akis, pamatysi jos reakciją :)
  Manau bus tikrai labai nudžiuginta ir laiminga :)

 2. Deja, tai jau neįmanoma… :) Už patarimą dėkoju, manau, tai tam tikra prasme atsako į mano klausimus. :)

 3. O aš, pavyzdžiui, nemėgstu poezijos. Tačiau viena, kai skaitai meilės žodžius skirtus kam nors kitam, ir visai kas kita- kai skaitai skirtus tau. Man patiktų gaut būtent man parašytas eiles- tada visai kitoks požiūris į tai būna.
  Nežinau, tai atgyvenę ar ne, bet, ko gero, jau mažai kas taip tedaro. Labai smarkūs romantikai nebent. Mano draugės berniukas jai karts nuo karto sukurpia ką nors.
  Nesu tikra, ar eilių neberašo dėl to, kad daugelis beraščiai, ar dėl to, kad žodžiais jausmų reikšt nemoka, ar kad “supopmodernėję”, ar tiesiog kad romantikų nebeliko. :]

 4. Aišku… :) Gal iš dalies tai - romantika, bet gal būt ankstesnių laikų ir požiūris kažkiek skyrėsi nuo dabartinio? Įdomu, tas berniukas kur parašo eiles draugei ar jis romantiškos sielos? Šiaip pamąsčiau… :)

 5. Tikrai ne nuo to, ar turtingas berniukas, ar ne, priklauso jo noras rašyti/skaityti eiles :) O ar patinks tokios dėmesio apraiškos mergiotei, galima tik bandymo keliu išsiaiškinti. Gal ji pati nežino, kad patiks. O gal mano, jog patiktų, bet iš tiesų tai nepatiktų. Visaip gali būti.
  Dabar kuriamos dainos. Dedikuojamos knygos. Eilės irgi rašomos. Tikrai tikrai :) Bet nesigiriama garsiai. Aišku, būna, kad ir giriamasi. Visaip būna :)

 6. Hm, bandymo keliai gali būti reikalingi, o ne tiesiai šviesiai… :)) Gal ir taip, juk sunku nuspėti mergaites, tad norint neišgąsdinti, reikėtų gal ir atsargiai. :) O kad tokia kūryba, dedikacijos ir rašymas dar vyksta, vadinasi kaip ir nereikia su nostalgija į senus laikus dairytis. :) “Bet nesigiriama garsiai” - tad štai kodėl apie tokius berniukus mažai težinome. :)

 7. koks mielas berniukas tas Martas. Manau kad merginos noretu vien joms skirtu eiliu.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 8. Manau, kad romantiškos sielos tie, kurie rašo. Tie, kurie kuria. Neromantikai taip nedarytų. Mano labai asmenine nuomone ;]

 9. Varle Karaliene / Dėkoju už komplimentą, tik kas žino, ar tikrai tas martas toks jau mielas? :)) “Merginos norėtų…”, vadinasi nebūtina šio poreikio ieškoti tik praeituose amžiuose. :))

  bohema / fainas tu žmogus, tikrai nenorėjau tavęs kankinti, tiesiog skaitant tavo nuomonę man ir iškilo šis klausimas. Vadinasi kūrybingas žmogus tarsi tas pats kas ir romantikas? Gal… Nes pažįstu vyrukų, kurie prigalvoja tokių netikėtų staigmenų savo išrinktosioms, nors jie nei rašo, nei paveikslus tapo. Gal tos jų staigmenos taip pat savotiškas kūrybingumas, nes tai - romantiška. Šiaip ir vėl toks pamąstymas užplūdo… :)

 10. aš rašau:))

 11. Skaist rašė:

  Tik nesakykit kad merginos nenori.. :] nes taip nera. Paprasciausiai siuo laikotarpiu kiek gyvenu nesutikau nei vieno kuris rasytu, arba butu nors kaip nors kitaip nustebines. arba kazkokiam pasaulio uzkampi dideliam gyvenu,nors atrodo ne toks ir uzkampis.. :) anyway, norejau pasakyt, kad reikia vaikinam atgaivint nora stengtis rodyti demesi. Nes atrodo, kad tokie bent mano aplinkoj ,kaip dinozaurai, senai isnyke :)) as nekalbu butinai apie eiles. apie bet koki idomesni buda isreikst susidomejimui.galu gale laiskai.. dievaz taip nuostabu butu jeigu zmones dar vis prisimintu,kad tokie egzistuoja :) nes pagalvokim, jeigu jau ir sitai vadinam atgyvena. tai turbut veliau atgyvena bus net ir zodziu pasakyti ka nors grazesnio.

 12. Mano mama dievina poezija, todėl apie ją ir pati nemažai žinau, nes apie tokius dalykus dažnai padiskutuojame. Ji pati ją rašo, davė ir man truputį paskaityti, bet, kaip pati sako, niekada neduotų kam nors jų analizuoti (na, nebent štai artimiesiems), kaip dabar daroma su, pavyzdžiui, Maironio, Nėries eilėmis. Nes, jos nuomone, parašyti eilėraštį yra tarsi pagimdyti kūdikį. Reikia būti tam subrendus, jo laukti, jį subrandinti, užauginti, įdėti pastangų, kad gautum. O šiaip bet ką ir aš galiu, galūnes suderinusi, parašyti. Jau seniai tai supratau, kad aš turėjau gimti prieš kokį 70 metų. Jaučiu didelę simpatiją seniems laikams, tarsi pati turėčiau jiems priklausyti. O gauti eiles, skirtas būtent man, tai čia jau būtų kažkas oho… :) Tikrai tai būtų oho. Iš tiesų apie tai nebuvau susimąsčiusi, tik kažkada pagalvojau, kad norėčiau būti nutapyta. Taip įdomu, kažin kokią mane mato kiti? O išvadoj, manau, pasiguosiu, kad šiek tiek liūdna dėl žmonių sumodernėjimo. Kartais norėtųsi net laišką parašyti, atviruką paštu išsiųsti, bet yra tiek mažai žmonių, kurie norėtų tokius dalykus gauti. Kodėl taip manau? Nežinau, tiesiog jaučiu.

 13. Gražu, martai, kad pas tave atėjo pavasaris ir pradėjai atsinaujinimus (kalbus apie profilio paveikslėlį.) ;)

 14. Dektukas / džiugu, vadinasi “raudonosios knygos” šiuo klausimu atversti dar nereikia :)

  Skaist / pritariu tau, nors nesu mergina, bet kažkodėl man atrodo, kad moteriai miela gauti eiles, gal panašiai kaip gėles… :)
  O dėl laiškų, tai manau šiais laikais gauti tokį paštu, tikrai būtų romantiškas reiškinukas. Dar vakar pagalvojau apie sveikinimus, kad ir Naujų proga, kurių jau beveik niekas gal ir nesiunčiame atvirutėse, pasitenkiname sms. :)

  septyniolikmetė / Labai gražus laiškas gavosi. :) Gražus ir tavo mamos požiūris į eiles. Man, aišku nežinau kokio jos lygio, gimsta gal kiek kitaip, bet ne kas dieną, o būna ir labai ilgų tarpų, labai. Tuomet tikriausiai jas dar tik nešioju… :)

 15. Ji / Džiugu, kad užsukai ir pastebėjai mano pavasarį… :) Aš ir plaukus apsikirpau, ir sukūdau per žiemą, todėl nusifotografavau su gėlyte, kad gražiau atrodyčiau… :))

 16. Skaist rašė:

  vat as sugalvojau, kad dabar kokios bus arciausiai sventes visiem issiusiu po sveikinima pastu :}

 17. Šaunu. Aš jau senokai apie tai pagalvoju, bet šventės artėja, tada apsižiūriu, kad tikslaus adreso neturiu, o prieš šventes klausti nepatogu, taip ir nusikėlinėja… :( Tad linkiu tau sėkmės įgyvendinant šį planą. :)

 18. Skaist rašė:

  tai ir tu nenuleisk ranku. manau labiau apsidziaugs rade malonu laiskeliuka pasto dezuteje, nei nustebs kodel tu klausi ju adreso :)) reikia tik noreti. pamatysi po to ir paciam sirdi geriau bus, kad prisiminei kitaip tuos, kuriuos norejai prisimint. :}

 19. Gal tu ir teisi… Bet matai kaip yra, aš daviau mintį, o tu ne tik pagavai, bet dar ir mane ragini :)) Kita vertus, tas kas kalba (aš apie save) turėtų rodyti pavyzdį :)

 20. Skaist rašė:

  tai kad as jau senai sita minti turejau. ir kai kam ir uzsiminus buvau :)) taip kad nenauja tas buvo :)

 21. Nėra taip, kad jeigu kuria- tai jau romantikas, o jeigu ne- tai ne. Tiesiog… nežinau, kaip tinkamai pasakyti. Galbūt tai viena romantiškumo išraiška? O gal tai tik nuo seniau įsigalėjęs stereotipas- kad eilės romantiška. Nežinau ir aš- niekada apie tai negalvojau. :)

 22. Skaist, gal ir gerai, kad tokios pačios mintys neateina tik vienam? :)

  bohema, vadinasi, šiek tiek leidome sau apie tai pagalvoti dabar. Manau, kad tai nieko blogo. :)

 23. ei, kur dingai?

 24. bohema rašė:

  nu tu gi rašyyyyyyyyyyyyk………….. :]

 25. Pamėginsiu… :)

 26. Galimas ir atvirkščias, “modernistinis” variantas - mergina rašo eiles vaikinui :)

 27. O taip! :)

 28. beta rašė:

  Na malonu gauti ne tik eiles, o ir šiap ką nors įdomaus parašyta, pasakyta ar nupiešta. Jei vaikinas sugeba išreikšti savo jausmus kūryba tai ją gauti būna tikrai smagu daugeliui merginų.

 29. arba iškepta, sužvejota…Juk tikriausiai ne kiekvienas rašo eiles ar piešia…:)

 30. beta rašė:

  svarbiausia yra parodomi jausmai ir dėmesys , o kokia išraiškos priemonė tai taip svarbu:)

 31. beta rašė:

  *ne taip svarbu

 32. sutinku su tuo :)

Komentuokite