BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tai daina,kuri užkabino mano sielos gelmes dar vaikystėje. Pamenu,kaip ir dauguma,užsidegiau noru išmokti groti gitara. Tad taip,kaip išmaniau,dar gavęs keletą patarimų iš kito savamokslio,leisdavau valandų valandas apsikabinęs gitarą. Pirštai pradėjo kraujuoti,bet aš ir toliau atkakliai skalambijau,tėvus į neviltį varydamas,savo baisų balsą tobulindamas. Mane net pakvietė į mokyklos chorą dainuoti.Tačiau kai reikalas pribrendo į sceną išeiti,apsimečiau,kad balso stygos užkaito. Nesmagu man kažkaip atrodė imti dabar ir prieš visą mokyklą uždainuoti.

Tačiau namuose,pasislėpęs nuo visų mokiausi įvairias dainas,o labiausiai iš Hiperbolės ir Rondo repertuarų. Tiesa,taip priprasti ėmiau prie gitaros,kad ir eilėraščius atmintinai mokiausi tik grodamas pasirinktą melodiją ir juos išdainuodamas.Man taip įsiminti geriau sekėsi.Tik prie lentos atsistojus,pirštai ore akordus spaudydavo,kitaip neprisimindavau… Labiausiai pamilau jau minėtą „Pelenę“. Net nepamenu kiek kartų per dieną ją sugrodavau kažkam nematomam, o gal tiksliau nematomai ar įsivaizduojamai „pelenei“. Tačiau tokia slaptuma niekas nesibaigė,mano koncertų ir viešų būta. Vienas toks - labai keistoje vietoje ir keista publika klausėsi…

Atėjo tokia diena ir į mano kiemą,kokia aplanko daugelį vaikinų. Nuėjau vieną vakarą į kirpyklą ir mažo miestelio kirpėjų nuostabai paprašiau,kad mano garbanotus,ilgus plaukus labai trumpai nukirptų. Kitą rytą mane išlydėjo į kariuomenę,dar kitą rytą jau kareivėlis buvau. Toliau daug ką praleisiu ir nukelsiu pasakojimą į vieną naktį. Kažkokiu būdu mano rankose atsirado gitara. Susirinkome mes, savo šaukimo vaikiai, į tualetą,kur naktimis,kai karininkai namo išeidavo, savotiški poilsio vakarai vykdavo. Kas dūmą užsitraukė,kas šiaip prisėdo,o aš,pasiilgęs kažko tokio iš praeito gyvenimo,neištvėriau ir „pelenės“ akordus skambinti pradėjau. Netrukus jau dainavome beveik visi. Kad būtumėt matę kuo virto nuožmūs ir grubūs kareivėliai,tėvynės gynėjai.  Mes liejome savo dūšias,nesvarbu,kad balsai visai nederėjo: „Tu pelenė man buvai ir nėra tavęs tokios…“

Po kurio laiko man teko tokia garbė su šios dainos autoriumi ir atlikėju už vieno stalo sėdėti. Mes vakarieniavome ir aš,visas tirpdamas iš laimės,neištvėriau ir prisipažinau,kad jo dainos,o ypatingai „Pelenė“, man buvo kažkas tokio… Niekuomet nepamiršiu jo nustebusio žvilgsnio ir kuklaus atsakymo:

- Matai kaip įdomu,reiškia kažkam mano dainos vis tik patiko…

Tiesa, o kirpėja mano plaukų pagailėjo ir tik gerokai patrumpino, ko neužteko tarnybą sėkmingai pradėti. Net perspėjimo negavęs,jau pačią pirmąją  naktį, su kitais prasižengėliais ploviau baseiną, kai pažangūs tėvynės gynėjai saldžiai miegojo ir gal būt su savomis „pelenėmis“ sapnuose kontaktavo…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui ““Tu PELENĖ man buvai…””
 1. Matai, visiška teisybė, kad visuomet drąsiai ir kuo dažniau sakyti reikia komplimentus tiems, kurie to verti. Žmonės turbūt kažkodėl nejaukiai jaučiasi tai darydami, o gal tiesiog mano, kad giriamasis ir taip dažnai to sulaukia. Visiems kūrėjams, atlikėjams ir bet kam kitam reikia ovacijų, aplodismentų ir drąsinimų :)
  Beje, labai gražiai visuomet parašai :)

 2. Visiškai sutinku,Miga,džiaugiuosi,kad tokio mano žesto nepalaikei ištižimu. :)

 3. Man labai patiko šis įrašas!
  Man visi tavo įrašai patinka :DD

 4. Prisipažinsiu, paskutiniu metu ir mane ši daina užkabino :) tikrai labai romantiška;]

 5. Geras,o aš galvojau,kad tai taip pasenę ir nesuprastas liksiu paviešinęs šį įrašą :)

 6. poisonapple,smagu girdėti,dėkoju :)

 7. ”profesiniais” sumetimais paklausiu: kiek tau metų? nes man įdomu, kokio amžiaus vaikinai pribręsta iki tokios drąsos (ginkdie aš tikrai nesakau, jog tai visiems taikoma), kad galėtų taip atvirai viešai šnekėt.

 8. Keista, kad nežinau šios dainos… Nors Hiperbolė ir man tiek vaikystėje, tiek dabar yra autoritetas. Žodžiai apie pelenę kažkuo man priminė Fėją.

 9. bohema,”Profesiniai”sumetimai… Įdomu kokia tai profesija? Nemanau,kad visi būtinai pribręsta “tokiai drąsai”,kiti ir lieka uždari,tad metai čia neturi reikšmės. Be to lengva būti drąsiam,kai už Čaplino ar kokio kito avataro slepiesi. :)

  artemidea, atsiprašau,kad tiksliai neįvardijau,tai ne Hiperbolės,bet Rondo daina,tiksliau G.Tautkaus. Ji taip ir vadinasi “Pelenė”. :)
  ..

 10. profesija :D tiesiog, o ne kažkas konkretaus. įdėjau į kabutes, nes nežinojau, kaip išsireikšti. Tiesiog smalsu, bet, kaip matau, sakyt nesinori. Lai taip ir lieka. Na taip, dėl slėpimosi tu visiškai teisus :) atleisk už klausimą

 11. bohema,nieko tokio,viskas ok :)

 12. Be proto megstu gitaras ir arfas, mokykloje per muzikos pamokas nuolat klausydavome is Egles Zalciu karalienes simfonijos- zuvyciu ir perliuku sokio (nesu tikra del pirmojo zodzio, vis delto mokykla seniai lankiau…). O siandien kvaistu del sios dainos: http://www.youtube.com/watch?v=YL_vwgP8vHA&feature=related Paklausyk, be proto grazi moteris dainuoja;)

 13. o man patinka Čaplinas. : )
  jūs,ponaiti,Martai,dar labiau : )

 14. VenusOfAir,man atrodo kiekvieno instrumento malonu pasiklausyti gyvai ir kai jis skamba virtuozo rankose,be abejo tai gali būti ir įrašai,žinoma,mes turime taip pat ir savo skonius,bent jautam laikmečiui. Dėkoju už nuorodą,pasiklausiau,pasižiūrėjau,iš ties - gražu. :)

  tuometukaimiegu, padėka Čaplino vardu(tikiuosi nesupyktų) ir ponaitis Martas jums taip pat dėkoja. :))

Komentuokite