BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„ Pamplona yra PAPRASTA vieta atsivežti savo žmoną“. Taip perskaičiau šį sakinį E.Hemingvėjaus knygoje „Pavojinga vasara“. Skaitant toliau šiek tiek pasimečiau. Ten rašoma: „ Daug šansų,kad ji susirgs, užsigaus, susižeis…,bus aplieta vynu,arba visai ją pamesite; gali nutikti ir viskas kartu.“ Na gal ir lengvą šoką gavau,taip pamokytas garbaus rašytojo pasielgti su savo antrąja puse. Papurčiau galvą ir ėmiau skaityti iš naujo. Pasirodo vietoj žodžio „PAPRASTA“ vis dėlto jis parašė „PRASTA“.

Tada nusijuokiau ir skaičiau toliau. Keletą sakinių praleisiu,nes gaunasi nemaža citata ir be jų : „ Žinoma, jei ji moka ispaniškai ir neįsižeidžia, jei ji gali gerti vyną visą dieną ir šokti su nepažįstamais,kurie ją pakviečia, jei nesupyksta, kai vynas ant jos išsilieja, jei dievina nuolatinį triukšmą ir fejerverkus, ypač tuos,kai raketa nukrenta prie pat jos ir pradegina drabužius, jei ji mano,kad yra sveika ir natūralu žiūrėti,kaip galima būti buliaus užmuštam dėl smagumo ir už dyką, jei nepersišaldo, kai ant jos lyja,džiaugiasi dulkėmis, mėgsta netvarką ir nereguliarų maitinimąsi, beveik nenori miego ir išsilaiko švari ir tvarkinga, kai nėra vandens, TADA ATSIVEŽKITE JĄ.“

Išvardijęs visa tai,kas realiai laukia to meto (kažkur apie penkiasdešimtieji praeito amžiaus metai) jaunos ar vyresnio amžiaus ledi,jei ji sutiks ar veršis patirti tuos berniukų žaidimus ( dalyvavimas koridoje ir už jos ribų). Iš pirmo žvilgsnio gal geriau jau sėdėti namuose. Taip pat vyrui,gal geriau jos nesivežti. Na,ne tiek dėl grėsmės,bet ji gali sužinoti daugiau,nei matė lig tol. Ji gali sužinoti koks iš tiesų yra jos berniukas. Taip pat ir jis pažins kokia iš tiesų yra jo išrinktoji. Tačiau rašytojas tęsdamas toliau savo pagrindinę mintį apie bulių kautynes ir matadorus, užkabinęs trumpai šią temą užbaigia tokiu sakiniu: „ GAL BŪT ČIA RAS VYRĄ GERESNĮ UŽ JUS.“

Štai ko mes bijome labiausiai. Štai kodėl savo „princeses“ kieti vyrukai rakina pilyse. Štai kodėl „princesės“ taip bijo,kad jų „princai“ kažkur dalyvaus,gal gerokai išgers,o juk kartais jie tokie baisūs būna,tokie nepakenčiami,kiti paskui kiekvieną sijoną pasileidžia bėgti. O būna ir tokių „didvyrių“,kurie kumščius paleidžia į darbą,sumaišę sportinę kriaušę su išrinktosios galva. „ Tada,gal geriau nereikia,gal kaip nors geriau juos apsaugoti“,- suka galvą ne viena M. „Bet jei ji ras geresnį už mane,tai jau geriau tesėdi namie,o tai tas raumenų kalnas,o ano – mašina „krūtesnė“, - dreba naktimis V.

Nežinau,nežinau,nežinau,kaip iš tiesų reikėtų elgtis kiekvienam ar kiekvienai. Tačiau man labai,labai gaila tokių „saugotojų“. Juk visą gyvenimą neišsaugosi,nelaikysi „prie grandinės“. Ateis tokia diena ir vis tiek viskas paaiškės. Tuomet ar ne geriau iš karto pažinti kas iš tiesų yra tavo antroji pusė. O jei išsiskirsim? Manau,kad skausmo tikrai bus mažiau,nei po kokių dvidešimt metų…

Man labai patiko vienos dėstytojos patarimas duotas merginoms vienos paskaitos metu. Gal tai kiek ir drastiškas žingsnis,bet geras būdas pažinti kitą žmogų. Ji patarė merginoms savo išrinktąjį,prieš tai,kaip jau žengs lemtingą žingsnį(čia jau pačios supraskite,gali būti skirtingi žingsneliai),paprasčiausiai…nugirdyti. Ir ji paaiškino: „Tuomet jūs kaip ant delno pamatysite,su kuo jums tektų gyventi visą likusį gyvenimą,nes pasigėręs jis bus tas tikrasis žmogus.“

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “VAŽIUOKIME Į PAMPLONĄ arba KAIP PAŽINTI SAVO ANTRĄJĄ PUSĘ?”
 1. Tikriausiai visi žmonės, kažką mylintys, bijo to asmens netekti. Tai labai natūralus jausmas. Tik, taip - reikia jį mokėti pažaboti, nes galiausiai to žmogaus neteksi būtent dėl jo “uždarymo narvelyje”.
  Hmm, o dėstytojas patarimas tai vertas dėmesio. Reiks jį užsirašyti, prisiminti ir įvykdyti, kai reikės. :))

 2. ale dar sauniu destytoju esama :-D zinai teisingai tu cia apie tuos saugojimus.

 3. derva / taip, dėl mylinčio baimės nesiginčysiu,tik tikra meilė gali pakelti labai daug ir žinau ne vieną atvejį,kai “išsilakstęs” ir vėl sugrįždavo,ir būdavo priimtas. :)

  Varle Keliauninke / pasirodo yra tokių( dėstytojų),jei neklįstu ten kažkokią psichologijos temą dėstė,tad prie progos matomai ir minėjo. :)

 4. O Hemingvėjus visus savo patarimus, išdėstytus kūryboje, iš tikrųjų pritaikydavo savo gyvenime. Todėl tiek žmonų turėjo… :) Aš asmeniškai norėčiau, kad apsiverstų šis patarimas dėl Pamplonos- į Pamploną nuvežta, galėčiau apsispręsti ir žmona tapti… :))))

 5. silentium, bet gi ten nuožmūs “buliai”, daug “dulkių”, “degantys saliutai” krenta prie pat suknelės… ir aplamai viskas kartu gali nutikti,tad,gal persigalvok… :)))

 6. vynas, siesta, saulė, matadorai, korida, aistros… o nuožmiems buliams nereikia po kojomis painiotis ;) Be to, mane gi saugos tas, kuris mane ten nuveš..? taip? :))) Neapsigalvojau. :)

 7. silentium,viską supratau,reiškia,kad esi pasiruošusi pažinti geriau ir kuo greičiau tą,kuris tave”saugos pamplonoje”… :))

 8. nivikas rašė:

  Geras dėstytojos patarimas :DD

 9. prisijungiu čia tik tam,kad paskaityčiau ką peckelioji. Man patiko,ir vėl! Nustebink dar kartą.:)

 10. nivikai / keista,bet mes V.,kažkodėl labiau tai suprantame, gal merginas tai tiesiog šokiruoja? :)

  tuometukaimiegu / Dėkoju,tačiau nustebinti, ir vėl…,tai jau nėra taip lengva ir manau,kad kuo toliau tuo sunkiau… :)

 11. Ne tik nugirdyti, bet ir važiuoti į kelionę kur nors, kai reik dvi naktis miegot autobuse, praustis kur pasitaiko - irgi puikus patikrinimas :}

 12. Taip,pilnai sutinku,gal tik lėtesnis būdas,aišku plačiau atveriantis ir ne toks drastiškas. :)

 13. aš niekada niekada niekada netikėjau “laikyti ant trumpo pavadėlio” taktikos veiksmingumu. ir ne tik dėl to, kad visada yra principas bėgti, jeigu laiko. bet ir dėl to, kad neišlaikysi, jei pats žmogus nenorės būti išlaikytas. dar kažkada, pamenu, su draugu susiginčijau, nes jis vis bandė mane įtikinti, kad jį būtinai reikia laikyti, kad nenuklystų į kairę. bet anksčiu ar vėliau juk tokie dalykai paveikia- atsibosta tas amžinas laikymas (abiems pusėms) ir tada jie gražiai nusprendžia eiti savais keliais. atskirai.
  dar pamenu, turėjau susitarimą: “daryk tu ką nori, tavęs absoliučiai nevaržau”. kaip bebūtų keista, per keletą metų tas žmogus nė kartelio neišdavė, nė kartelio neapgavo ir visad buvo tik mano. tad, kad ir kaip ten bebūtų, esmė yra pasitikėjime, o ne “pavadėlio” trumpume ;]
  atsiprašau, kad eilinįkart savo nuomonę pareiškiu, bet kai perskaitau tavo note- man labai daug įvairių minčių kyla ir kažkodėl noriu jomis su tavimi pasidalinti. ;]

 14. bohema, viskas labai gerai,juk komentarų skiltis tam ir skirta, kad kiekvienas panorėjęs išsakytų savo nuomonę. :)
  Aš džiaugiuosi kiekvienu žodeliu, o kai gaunu tokį platų pasisakymą, tai jaučiuosi labai pamalonintas. :)
  Iš ties nėra nieko stipriau,kai žmonės kalba iš patirties, kaip šiuo atveju tu, tuomet jokie prieštaravimai ar bandymai pataisyti tiesiog neturi jėgos… :)

 15. Puikus patarimas jeigu žadi gyventi su amžinai girtaujančiu žmogum. Jeigu ne - prastas pasiūlymas. Man pavyzdžiui vienodai koks mano vyras būtų prisigėręs, nes jeigu būčiau jį nors kartą mačiusi bent kiek išgėrusį - jis nebūtų mano vyras. Vien tas prisigėrimo faktas yra šlykštus. Žodžiu, nebūna universalių patarimų…

 16. Žinoma,kad nebūna,kaip ir knygos “Dešimt žingsnių į sėkmę” ar “pinigus” ar “Panašiai” ne visiems tinka,o dažniausiai tik pačiam autoriui. Kiekvienas iš mūsų esame asmenybės,todėl metodus pasirinkti turime patys,pagal save. Šiame rašinyje,manau,svarbiausia yra ne metodika,bet tikslas :)

 17. Gera ironija visada priverčia į gyvenimą pažvelgti šmaikščiau.

 18. Be ironijos būtų gana sunku… :)

Komentuokite